Image
Į viršų
Menu

Plytelės baseinams

Baseinams - plytelės ir spec. elementai.

plyteles-baseinams-vogueVogue Pool yra specialiai baseinams sukurta plytelių kolekcija. Plytelės yra matinio, blizgaus ir neslidžių paviršių – R10B (A+B) ir R11C (A+B+C) slidumo klasių. Kolekciją papildo spec. elementai ir įvairios dekoracijos – mozaikos.

Baseinams skirtų plytelių katalogą galite peržiūrėti čia.

SLIDUMO TEMA

Baseinų, laiptų, lauko terasų ar spec. paskirties zonose ypatingai svarbu išvengti atsitiktinių kritimų, naudojant neslidžias plyteles. Neslidžias plyteles reiktų naudoti netgi tais atvejais kai dėl to nukentės estetinis vaizdas ar priežiūros (valymo) paprastumas. Europos sąjungos normose yra numatyti neslidžių plytelių įvertinimo metodai. Labiausiai paplitę slidumo matavimo metodai yra DIN, B.C.R.A. (TORTUS) ir ASTM 1028.

1. Vokiškas metodas DIN numato bandymus ne tik basa koja ant šlapio paviršiaus (DIN 51097 – klasifikacija A, B, C), bet ir bandymus su batais ant riebaus paviršiaus (DIN51130, klasifikacija R9, R10, R11, R12, R13).

2. Angliškas metodas B.C.R.A. matuoja dinaminį trinities koeficientą ne tik sausų, bet ir šlapių paviršių – suskirstytų į keturias klases.

3. Amerikietiškas metodas ASTM 1029 matuoja sausų ir šlapių paviršių statinį trinties koeficientą.

Šie koeficientų nustatymo metodai skiriasi tuo, kad DIN atveju matuojamas nukritimo/paslydimo kampas (subjektyvus įvertinimas), kai B.C.R.A. ir ASTM 1028 atveju – trinities koeficientai nustatomi įrengimų pagalba.

SLIDUMO KOEFICIENTAI ir NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

Neegzistuoja Europos sąjungos standarto, kuris numatytų plytelės slidumo laipsnį ir jos naudojimą tam tikrose pastato zonose. Tik Vokietijoje esantis BAGUV (Nelaimingų įvykių išvengimo darbe institutas) pateikia rekomendacijas šioje srityje, išskirdamas tris grupes – A, B, C.

A, paslydimo kampas ≥12°:

koridoriai, kuriais vaikščiojama basomis (pagrinde sausai);

asmeniniai ir bendri persirengimo kambariai;

baseinų dugnas jeigu gylis didesnis nei 80 cm.

B, paslydimo kampas ≥18°:

Koridoriai, kuriais vaikščiojama basomis jeigu jie neklasifikuoti A punkte;

Dušinės ir zonos aplink baseiną;

Dezinfekcinių purkštukų zona;

Baseinų dugnas, jeigu gylis ne didesnis nei 80 cm;

Baseino dugnas neplaukiojimo zonoje, jeigu zona yra su dirbtinėmis bangomis;

Baseino dugnas su reguliuojamu aukščiu ir baseinai vaikams;

Laiptai skirti lipimui į vandenį;

Laiptai skirti lipimui į vandenį (maksimalus plotis 1 m) ir porankiais iš abiejų pusių;

Laiptai ir laiptų pakopos ne baseino plote;

Laiptų pakopos, kirtos sedėjimui ar gulėjimui.

C, paslydimo kampas ≥24°:

Laiptai lipimui į baseiną jeigu nepaminėti punkte B;

Vonelės skirtos kojų nuskalavimui.

Pasvirę vonios ar baseino bortai/kraštai.

Pagal BGR181, DIN51130 plytelės klasifikuojamos į keturias grupes R9, R10, R11, R12, R13: R9, paslydimo kampas 6-10° (rekomenduojama įėjimo zonoms, valgykloms ir restoranams, sanatorijoms ir pan.);

R10, paslydimo kampas 10-19° (pvz. parduotuvėms, nedidelėms virtuvėms ir pan.);

R11, paslydimo kampas 19-27° (pvz. virtuvėms, skalbykloms, automobilių plovykloms ir pan.);

R12, paslydimo kampas 27-35° (pvz. pramoninėms virtuvėms, pieninėms, mėsinėms ir pan.);

R13, paslydimo kampas >35° (pvz. mėsinėms, aliejaus gamybos patalpoms ir pan.).

 

Renkantis neslidžias plyteles būtina atsižvelgti į tai, kad kuo mažiau slidi plytelė, tuo ji bus sunkiau valoma. Tačiau ne visada verta aukoti saugumą vardan praktiškumo.

PASTABOS! Aukščiau nurodyta informacija yra tik informacinio pobūdžio ir UAB „Kapri“ jos atžvilgiu neprisiima jokių įsipareigojimų. Kopijuoti, platinti ar naudoti kitoms nei pažintinėms reikmėms be raštiško UAB „Kapri“ sutikimo draudžiama.

louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher nike blazer femme nike blazer pas cher chaussure nike blazer pas cher ghd hair straightener uk ghd hair straightener outlet cheap ghd hair straightener ghd hair straightener ghd hair straightener lisseur ghd pas cher lisseur ghd pas cher lisseur ghd pas cher ghd pas cher ghd lisseur pas cher ghd pas cher ghd lisseur tiffany outlet burberry outlet louboutin pas cher