Image
Į viršų
Menu
2014/06/09

Tapetų klijavimo instrukcija

Ši instrukcija yra rekomendacinio pobūdžio: tapetų klijavimas reikalauja profesinių įgūdžių ir jį atlikti turėtų specialistas. SVARBU! Prieš klijuodami tapetus patikrinkite ar jie neturi jokių matomų defektų (dėmių, įplyšimų, rašto broko), ar visi rulonai yra to paties atspalvio (turi būti vienodi) – partijos numeriai nurodomi ant pakuočių. Skirtingų kodų tapetai gali turėti kitus atspalvius – pagal realius patalpos matmenis patikrinkite rulonų kiekius ir atspalvių suderinamumą prieš klijuodami tapetus. Panaudoti tapetai atgal nebepriimami. Puikų galutinį rezultatą pasieksite tik tada, jei tinkamai paruošite sienų pagrindą.
Sienų paviršius. Klijuojamas paviršius turi būti švarus, sausas, lygus ir neutralios vienalytės spalvos. Stipriai įgeriančias sienas (pvz. gipso kartono) nugruntuokite tapetų klijais arba kitu gruntu. Tapetus klijuoti tik gruntui visiškai išdžiūvus.
Klijai. Klijus paruoškite pagal gamintojo instrukciją, griežtai laikydamiesi nurodytų proporcijų. Netinkamai paruošti klijai gali pažeisti tapetus. Nuo tapetų paviršiaus nuvalykite klijus iš karto po kiekvienos juostos priklijavimo. Ilgesniam laikui ant tapetų paviršiaus palikti klijai gali pažeisti jų raštą.
Rulonėlių pjaustymas. Ritiniai pjaustomi įvertinant sienų aukštį (užleiskite po 3-5 cm iš viršaus ir apačios) ir užlaidas, reikalingas raštams suderinti. Neišmeskite etikečių – pritrūkus tapetų galėsite užsisakyti tokių pat. Atkreipkite dėmesį, kad užsakant papildomą tų pačių tapetų kiekį gali skirtis partijos ir būti nežymus atspalvių skirtumas.
Klijavimas. Vadovaukitės tapeto etiketės simboliais (pavyzdžiai pateikti instrukcijos apačioje).
Klijuojant tapetus kambario temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 10°С ir ne aukštesnė 30°С, santykinis oro drėgnumas – neviršyti 60 proc. Dažniausiai flizelino (neaustinio) pagrindo tapetai klijuojami ištepant siena, popieriaus pagrindo – ištepant ir įmirkant tapeto juostą. Tapeto juostos pagrindą gerai ir tolygiai sutepkite klijais, ypač kraštus ir kampus. Klijus tepti ant tapeto juostos nuo vidurio kraštų link. Stenkitės kad klijai nepatektų ant tapeto paviršiaus. Įmirkymas – sulenkite tapeto juosta blogąja puse į vidų, leiskite klijams įsigerti 5-7 min. (vadovaukitės klijų gamintojo instrukcija). Išlankstykite tapeto juosta ir klijuokite iš viršaus į apačią. Juostas pradėkite klijuoti patalpoje tolyn nuo šviesos šaltinio (nuo lango). Klijuoti reikia tiksliai vertikaliai (svambalo pagalbą pažymėkite vertikalią liniją). Prigludusi prie sienos tapetą lyginkite voleliu ar šepečiu nuo viršaus į apačią bei nuo vidurio į kraštus. Netampykite tapeto – džiūdamas jis gali trauktis ir liks tarpai tarp juostų. Jeigu tapeto instrukcijoje nenurodyta kitaip, tai kitą juostą klijuokite prie, o ne ant jau priklijuotos juostos. Jei klijų pateko ant gerosios tapetų pusės iš karto nuvalykite švariu skudurėliu. Klijuojant tapetus ir jiems džiūstant venkite skersvėjų ir temperatūrų svyravimų.
Tapetų priežiūros ir valymo instrukcijos. Skirtinga sienų danga reikalauja skirtingos priežiūros. Kiekvienu atveju būtinai reikia susipažinti su nurodytais specialiais simboliais rulono etiketėje. Valymui naudokite šiltą vandenį ir švelnų muilą arba ploviklį. Nenaudokite abrazyvinių valiklių, tirpiklių ar acetono. Rekomenduojama pasirinktą valymo būdą ar/ir naujus valiklius pabandyti mažame ir mažai matomame plote, kad nesugadinti viso tapetų paviršiaus.

louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher air jordan pas cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher nike blazer pas cher nike blazer femme nike blazer pas cher chaussure nike blazer pas cher ghd hair straightener uk ghd hair straightener outlet cheap ghd hair straightener ghd hair straightener ghd hair straightener lisseur ghd pas cher lisseur ghd pas cher lisseur ghd pas cher ghd pas cher ghd lisseur pas cher ghd pas cher ghd lisseur tiffany outlet burberry outlet louboutin pas cher