Apie parketlentes

BENDRA INFORMACIJA

Parduotuvėje parduodamos medinės grindys (parketlentės, parketas, grindjuostės ir pan.) yra produktas, pagamintas iš natūralaus medžio, todėl jų atspalviai, šakotumas, rievių piešinys ir jo intensyvumas gali skirtis nuo parduotuvėje pateikto pavyzdžio. Daugelis medinių grindų su laiku keičia savo spalvą. Kai kurių medinių grindų dangų dizainas priskiriamas sendintam. Tokio stiliaus dangų paviršiui gali būti būdingi faktūros nelygumai, išdaužymai, medienos užpildų naudojimas, didesnis šakotumas bei lentų atspalvių skirtumai ir kt. Svarbu žinoti, kad ne visos grindų dangos yra tinkamos naudoti šildomų grindų sistemose. Medinių grindų paviršiaus kietumas priklauso nuo medžio rūšies. Medinės grindys (parketas, parketlentės) gaminamos su tam tikrais matmenų nuokrypiais, kurie yra leistini pagal gamintojo deklaruojamus ir/ar Europos standartų reikalavimus.

ŠILDOMŲ GRINDŲ SISTEMOS

Specialios sąlygos ir taisyklės, kurių privaloma laikytis naudojant parketlentes su šildomų grindų sistemomis:

  • Betono sluoksnio, esančio virš šildymo vamzdžių, storis turi būti bent 30 mm.
  • Nepriklausomai nuo metų laiko, grindų (betono) sluoksnio drėgnumas turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Prieš pradedant kloti parketlentes ir jungiant šildymą, grindų paviršius turi džiūti 28 dienas. Pirmą šildymo dieną nustatykite vandens temperatūrą 20 laipsnių pagal Celsijų.
  • Vandens temperatūra turi būti keliama maksimum po 5 laipsnius kas 24 valandas. Tokiu būdu keliama maksimali temperatūra gali būti iki 45 laipsnių. Tokią (maksimalią) temperatūrą galima laikyti keleta dienų. Svarbu žinoti, kokio storio betono sluoksnis yra ant šildymo vamzdžių, kad būtų galima paskaičiuoti tikslesnį dienų skaičių. Jeigu sluoksnio storis yra 5 cm, tai reiškia, kad maksimalią temperatūrą galima laikyti 5 dienas. Dienų skaičius yra toks pat, kaip ir grindų storis (cm). Temperatūros mažinimas turi būti daromas analogiškai (po 5 laipsnius kas 24 valandas). Tokiu būdu visas procesas užims apie 14 dienų. Tuo metu užtikrinkite gerą kambarių vėdinimą, kad išsiskirianti drėgmė būtų tinkamai pašalinta.
  • Betoninio pagrindo drėgnumas prieš klojant medines grindis negali būti aukštesnis nei 1,5%.
  • Medinės grindų lentos prieš klojimą turi aklimatizuotis mažiausiai 48 valandas. Lentas palaikykite neišpakuotas toje patalpoje, kur jos bus klojamos.
  • Išjunkite centrinio šildymo sistemą 2 dienas prieš medinių grindų klojimą. Klojimo metu kambario temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 18 laipsnių pagal Celsijų.
  • Mes rekomenduojame naudoti perforuotą, šildomų grindų sistemoms skirtą grindų paklotą (jei klojama „plaukiojančiu“ būdu). Jeigu lentos klijuojamos prie pagrindo, tai naudokite tam skirtus klijus (pasikonsultuokite su klijų tiekėjais).
  • Po medinių grindų suklojimo, šildymas gali būti jungiamas pagal žemiau aprašytą tvarką: – pirmą dieną turėtų būti nustatyta 20 laipsnių vandens temperatūra. Vandens temperatūra turi būti keliama maksimum po 5 laipsnius kas 24 valandas. Tokiu būdu vandens temperatūrą galima pakelti iki 45 laipsnių, o grindų (lentų) paviršiaus temperatūra neturėtų viršyti 25 laipsnių. – kai šildymo sistema išjungiama, privaloma laikytis analogiškos tvarkos – mažinti temperatūrą maksimum po 5 laipsnius kas 24 valandas. Rekomendacija: nestatykite termostato vakare ant žemos temperatūros, o ryte vėl ant aukštos, kad maksimaliai išvengti temperatūros pokyčių. – medinėms grindims geriausia, kai santykinė oro drėgmė bus tarp 40-60%. Lentos gali pradėti trauktis, kai santykinis oro drėgnumas mažesnis, todėl rekomenduojame naudoti oro drėkintuvus. – bukas, uosis, klevas ir jatoba yra medžio tipai, kurie lengvai kraiposi, todėl jų nerekomenduotina naudoti su šildomų grindų sistemomis.
PRIEŽIŪRA

Reguliariai valydami grindis dulkių siurbliu ar švelniu šepečiu, sumažinsite įbrėžimų atsiradimo riziką. Naudokite kokybišką kilimėlį prie durų. Žemė, smėlis yra pagrindinė medinių grindų susidėvėjimo priežastis. Patieskite kilimėlius prie durų lauke ir viduje, jie padės sulaikyti purvą, žemes ir smėlį ir tokiu budu išvengsite įbrėžimų medžio paviršiuje. Po baldais klijuokite apsauginius veltinio produktus, kad išvengtumėte įbrėžimų. Sunkius baldus geriau pakelkite ir neškite, o ne stumkite per grindis. Vanduo ar kiti išlieti skysčiai turi būti tučtuojau išvalyti, kad neatsirastų dėmių ar spalvos pakitimų. Grindis plaukite tik su medinėms grindims skirtomis priežiūros priemonėmis. Kiekvienas grindų gamintojas siūlo būtent tas priemones, kurios atnaujins jūsų grindis, apsaugos nuo kasdieninio naudojimo ir bus skirtos konkrečiam medžio paviršiui. Nepamirškite, kad alyvuotas grindis rekomenduojama iš naujo nualyvuoti kas vieneri metai. Visų medinių grindų valymo ir priežiūros priemonių teiraukites pas pardavėją, įsigydami grindis. Jei grindys yra gerai prižiūrimos, jos išliks gražios dešimtmečius!